Decyzja o wygłuszeniu mieszkania

Najwyższej jakości usługi remontowe

Decyzja o wygłuszeniu mieszkania

Moja żona wychowała się w bloku i od początku naszej znajomości podkreślała, że nie wyobraża sobie mieszkania we własnym domu jednorodzinnym. Twierdziła, że jest to bardzo niewygodne, ponieważ wszystkie naprawy trzeba wykonywać we własnym zakresie, trzeba ten dom ogrzać, pamiętać o regularnych przeglądach, a w dodatku sprzątać tak duży budynek oraz teren działki, przez co zamiast odpoczywać w jej oczach dom wiąże się tylko z ciągłą pracą po pracy. Dlatego kiedy przyszedł czas na własną nieruchomość zdecydowaliśmy o zakupie mieszkania w bloku.

Zalety wygłuszonych mieszkań

wygłuszenie mieszkania w blokuJa z kolei wychowałem się w domu jednorodzinnym, ale w odróżnieniu od mojego taty nie posiadam zdolności do majsterkowania i słuchając żony musiałem przyznać jej rację, że własny do to też dużo więcej obowiązków, niż mieszkanie w bloku, gdzie większość prac można zlecić administracji. Bałem się jednak tego, że trafimy na głośnych lub czepialskich sąsiadów, przez co nie będziemy mogli we własnym mieszkaniu zachowywać się swobodnie. To była dla mnie niewątpliwa zaleta własnego domu dlatego w drodze kompromisu postanowiliśmy, że konieczne będzie wygłuszenie mieszkania w bloku, jeśli mamy w nim zamieszkać. Szybko doszliśmy do porozumienia, ponieważ żona przyznała mi, że faktycznie bywa to czasem problem. Ponieważ odpuściliśmy zakup domu na rzecz mieszkania, które było znacznie tańszą opcją uznaliśmy, że wygłuszymy ściany we wszystkich pomieszczeniach, dzięki czemu nie będziemy musieli się przejmować tym, czy nasze dzieci nie zagłuszają odpoczynku sąsiadom, zwłaszcza tym starszym, ani nie będziemy musieli wysłuchiwać imprez studentów, którzy wynajmowali część mieszkań w bloku, w którym zdecydowaliśmy się kupić swoje mieszkanie. Z perspektywy czasu zgodnie twierdzimy, że była to bardzo dobra inwestycja warta swojej ceny. Problemy związane z hałasem są nam znane tylko ze spotkań wspólnoty mieszkaniowej, ale my nie słyszymy niczego, co wykraczałoby ponad ogólnie przyjęte normy. Nie musimy ściszać telewizora, ani wprowadzać ograniczeń dzieciom, dlatego czuje się w naszym mieszkaniu tak, jak w moim domu rodzinnym.

Wygłuszenie mieszkania w bloku jest coraz popularniejszym zabiegiem, który pozwala na zniwelowanie różnicy w komforcie życie pomiędzy mieszkaniem w budynku wielorodzinnym, a domem jednorodzinnym. Koszt poniesiony na wygłuszenie pomieszczeń zwraca się bardzo szybko dla tych, którzy doceniają zalety ciszy i spokoju, czego bardzo często brakuje nam w dzisiejszych czasach szczególnie wtedy, gdy na co dzień mieszkamy i pracujemy w dużym mieście.