Dobre szelki dla psa

Najwyższej jakości usługi remontowe

Dobre szelki dla psa

W dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi widok psa bez obroży, ale w szelkach. Coraz częściej wybierane są przez właścicieli zwierząt. Są one zdecydowanie bardziej wygodne w użytkowaniu dla naszego pupila. Zaprojektowano je tak, aby żaden pies nie zrobił sobie krzywdy podczas gwałtownego szarpnięcia smyczą. Posiadamy coraz większą świadomość tego, że działanie obroży jest zarówno bolesne i niebezpieczne dla zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela.

Sprawdzone szelki dla psów

sprawdzone szelki guardSzelki niwelują możliwość niebezpiecznego, przypadkowego podduszania psa podczas kiedy zaczyna on szarpać za smycz. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że u psów z delikatną budową obroża może nawet prowadzić do groźnych urazów krtani. Szelki obejmują większą powierzchnię przez co ryzyko jego uszkodzenia jest zdecydowanie mniejsze. Mają one stabilną konstrukcję. Zapewniają mu poczucie komfortu, a nam jako właścicielom lepszą kontrolę nad czworonogiem. Jeżeli są dobrze dopasowane i zapięte praktycznie niemożliwe jest wyswobodzenie się z nich. Sprawdzone szelki guard przez wielu uważane są za najwygodniejsze dla psów. Pasy w tym modelu układają się w kształt litery Y przez co są szczególnie delikatne dla jego szyi i tchawicy. Guardy są wytrzymale i bezpieczne. Są niezwykle komfortowe w noszeniu. Nie blokują ruchów psa podczas intensywnego biegu, nie obcierają pach oraz nie obciążają jego układu kostnego. Dzięki specyficznej konstrukcji wszystkie naprężenia rozkładają się równomiernie na ciele psa. Nadadzą się zarówno dla psa o drobnej i delikatnej budowie, jak i dla tych o dużych rozmiarach. Żeby je założyć należy przełożyć szelki przez głowę psa, a potem jedną z jego łap przełożyć przez szelki. Nim zdecydujemy się na kupno szelek powinniśmy zmierzyć naszego psa. Musimy znać obwód jego szyi u nasady, obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu oraz długość dwóch linii, z której jedna z nich biegnie u góry na grzbiecie, a druga na dole między łapami. Ceny szelek są różne i ich różnica głównie zależy od wielkości psa, ale musimy pamiętać, że jest to sprzęt, który powinien być najwyższej jakości i ma nam posłużyć przez wiele lat.

Dzięki używaniu sprawdzonych szelek zmniejszamy ryzyko stresu i dyskomfortu naszego psa. Prowadzi to do mniejszego prawdopodobieństwa wystąpienia agresji i złych zachowań spowodowanych frustracją. Należy przed kupnem dokładnie zmierzyć psa, aby nie kupić za dużych lub za małych szelek. Szelki typu guard są najczęściej kupowanymi szelkami, ponieważ są wytrzymałe oraz zdecydowanie bardzo wygodne.