Jak używać barwnika do kostki brukowej?

Najwyższej jakości usługi remontowe

Jak używać barwnika do kostki brukowej?

Malowanie kostki brukowej wcale nie jest takie trudne, jak niektórzy twierdzą. Ponadto nie trzeba posiadać do tego żadnych maszyn ciśnieniowych. Jednak warto pamięta o tym, by zapoznać się ze sposobem malowania. Jeżeli przeczytamy dokładne instrukcje i będziemy się ich trzymać, nie powinno być żadnych kłopotów. Kolor będzie jednolity, a ponadto nie zejdzie po roku użytkowania kostki brukowej. Można wybrać dowolną barwę, a nawet przemalować kostkę na zupełnie inny, nawet jaśniejszy kolor.

Malowanie kostki brukowej barwnikiem

barwnik do brukowej kostkiNajważniejsze jest przygotowanie miejsca pracy. Barwnik do brukowej kostki wchłonie się wtedy, kiedy kostka będzie czysta. Najlepiej jest na początku umyć kostkę brukową za pomocą myjki ciśnieniowej, a następnie pozamiatać wszelki pył i kurz, który na niej pozostanie. Dopiero wtedy można myśleć o malowaniu. Jednak niektórzy odkurzają ją jeszcze za pomocą odkurzacza przemysłowego. Barwnik rozcieńczamy w wodzie o określonych proporcjach. Znajdują się one zawsze na opakowaniu. Jeśli dodamy więcej lub mniej wody odcień może być odpowiednio jaśniejszy lub ciemniejszy. Warto zabezpieczyć wszelkie powierzchnie, które nie chcemy zachlapać, ponieważ konsystencja barwnika sprawia, że na przykład na ścianach budynków mogą pojawić się kropelki. Barwnik rozcieramy za pomocą wałka malarskiego, najlepiej o dużej szerokości, poneiważ praca będzie szybsza. Najlepiej jeśli wałek znajduje się na rączce teleskopowej. Taki barwnik zasycha w ciągu dwudziestu czterech godzin. Powierzchnia, która była malowana musi w tym czasie być całkowicie nieużytkowana. Dzięki temu nie będzie śladów i widocznych różnic w odcieniu. Warto jest malować w godzinach porannych i wieczornych, kiedy nie ma dużego nasłonecznienia. Dzięki temu wysychanie farby będzie równomierne. Będzie ona miała wystarczającą ilość czasu aby dobrze się wchłonąć, a to jest w tym wszystkim najważniejsze. Trzeba również pamiętać o tym, by malować w krótkich odstępach czasowych, aby cała powierzchnia była dopasowana pod względem odcieni.

Wiadomo, że taki barwnik jest bardzo trwały. Można oczekiwać od niego dużej trwałości, jeśli będziemy się trzymać tych kilku kroków. Przede wszystkim pamiętajmy o przygotowaniu podłoża. Jest to rzecz niesamowicie istotna. Do tego odpowiednio dobierzmy proporcje mieszania barwnika z wodą. Farba będzie nieco chlapać, dlatego zabezpieczmy wszystkie ściany. Oczywiście trzeba też trzymać się zakazu użytkowania kostki brukowej dwadzieścia cztery godziny po malowaniu. Mogłoby to popsuć efekt, a przecież każdy chce mieć dobrze pomalowaną kostkę.