Kiedy przydają się antybakteryjne elektrody tens ems?

Najwyższej jakości usługi remontowe

Kiedy przydają się antybakteryjne elektrody tens ems?

Dzisiaj coraz więcej fizjoterapeutów pracuje w różnego rodzaju drużynach sportowych. Trenerzy coraz bardziej doceniają znaczenie profilaktyki oraz szybkiego dochodzenia do siebie po urazie, co sprawia, że chętnie zatrudniają takich specjalistów. Często mają oni dostęp do nowych technologii i mogą wypróbowywać rzeczy, które w publicznych zakładach opieki zdrowotnej nie pojawią się jeszcze przez wiele lat. Ale jednocześnie ciąży na nich presja czasu w jak najszybszym doprowadzeniu zawodników do stanu, w którym będą mogli normalnie trenować.

Zastosowanie antybakteryjnych elektrod tens ems

antybakteryjne elektrody tens emsJak wspomniano powyżej, dzisiaj coraz więcej fizjoterapeutów pracuje przy drużynach sportowych, dbając o profilaktykę oraz doprowadzenie zawodników do zdrowia po różnych urazach. Praca ta w dużej części polega na dobrym poznaniu zawodników, ich preferencji i sposobów w jaki reagują ich organizmy. Jednocześnie jednak istnieją urządzenia, które w każdej drużynie są używane bardzo często. Należą do nich między innymi aparaty do terapii tens. Polega ona na stymulacji odpowiednich mięśni różnymi częstotliwościami prądu, co działa przeciwbólowo, a także zwiększa ukrwienie danej tkanki, przez co przyspiesza jej regenerację. Choć jest to bardzo skuteczna terapia, to w przypadku zawodników, którzy sami korzystają z takiej aparatury często występuje problemy braku odpowiedniego zdezynfekowania jej przed użyciem. Dlatego też, jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto rozważyć kupno produktów takich jak antybakteryjne elektrody tens ems. Nie są one dużo droższe niż ich klasyczne odpowiedniki, a mogą zapewnić zawodnikom większe bezpieczeństwo. Nie będziemy się wtedy musieli martwić, że różnego rodzaju drobnoustroje lub problemy skórne rozprzestrzenią się w naszej drużynie z powodu braku odpowiedniej dezynfekcji sprzętu. To z kolei pozwoli nam dać zawodnikom dużo większą swobodę w jego używaniu. Czasami możemy im też pozwolić na korzystanie z nich poza ośrodkiem treningowym, co może być jeszcze korzystniejsze dla ich regeneracji, zarówno psychicznej, jak i fizycznej.

Podsumowując, dzisiaj coraz więcej fizjoterapeutów pracuje w drużynach sportowych. Jeżeli sami mamy taką sytuację i mamy do wyboru sprzęty, które zostaną zakupione w celach terapeutycznych, to warto rozważyć kupno antybakteryjnych elektrod tens ems. Zwiększają ono bezpieczeństwo zawodników, a także sprawiają, że możemy im pozwolić na znacznie większą swobodę z korzystania z tego typu sprzętu samodzielnie, a nie tylko pod ścisłą kontrolą.