Kilkudniowy kurs biwakowo-wspinaczkowy

Najwyższej jakości usługi remontowe

Kilkudniowy kurs biwakowo-wspinaczkowy

Jedną z zalet kursów wspinaczkowych jest to, że trwają one przynajmniej kilka dni. Jest to kilka dni spędzonych w warunkach bytowania z naturą, spania w namiotach, leśnych domkach i pod chmurką. Jest to czas beztroskiego, skupionego tylko na wspinaniu i przebywaniu z naturą kursu. Kursy atestowane przez Polski Związek Alpinizmu trwają nawet do 10 dni – np. kurs taternicki. Oczywiście, są to minimalne czasy trwania kursów, a zdarzają się kursy trwające zdecydowanie dłużej.

Kilka dni na łonie natury

kilkudniowy kurs wspinaniaPoczątkujący wspinacze, którzy swoją karierę zaczynają w wieku 30 lat bądź później szykują się do kursów cały rok. W przypadku ponadtygodniowego kursu niezbędne jest przecież zapewnienie sobie urlopu i wolnego od zajęć życia prywatnego. Bywa, że kursy potrafią trwać nawet do 3 tygodni. Niekoniecznie muszą być to kursy certyfikowane przez Polski Związek Alpinizmu. Mogą to być kursy skałkowe dla osób chcących udoskonalenia techniki wspinaczkowej, dla osób które nie mają na co dzień możliwości wyjazdu ze znajomymi w góry i cenią sobie opiekę instruktorską. W końcu człowiek uczy się całe życie, nie inaczej jest ze wspinaczką. To, że posiadamy wszystkie możliwe uprawnienia nie znaczy, że powinniśmy spocząć na laurach i odzwyczaić się od opieki instruktorskiej. Tego typu kursy są doskonałym sposobem na zapoznanie się z nowościami sprzętowymi i technicznymi. Kilkudniowy kurs wspinania dla początkujących, którzy chcą przygotować się np. do kursu wspinaczki skałkowej po drogach ubezpieczonych, może być również dobrą opcją. Pozwoli to na zapoznanie się ze sprzętem i technikami jeszcze przed kursem. Częstym miejscem wyjazdów polskich szkół wspinaczkowych są Sokoliki w Karkonoszach, Jura Krakowska oraz Paklenica w Chorwacji. Kilkudniowy wyjazd wspinaczkowy można połączyć z wakacjami, zostać na dłużej, bądź czerpać pełnymi garściami podczas obecności na skałkach. Kilkudniowe kursy wspinania to standard w świecie wspinaczkowym. Oprócz samych aspektów technicznych związanych ze wspinaniem kilkudniowe wyjazdy uczą organizacji życia w trakcie wyjazdu.

Aktywność wspinaczkowa zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni. Kilkudniowe kursy i wypady w skałki są doskonałym przygotowaniem mentalnym i organizacyjnym każdego wspinacza. Potrzeba spędzenia kilku dni w terenie uczy na nowo układać sobie stosunki międzyludzkie w środowisku wspinaczy, a także szkoli w nas elementy obozowania, survivalu i wiele innych umiejętności przydatnych podczas spędzania czasu poza skałą z grupą wspinaczkową.