Krótki opis kotwy do betonu

Najwyższej jakości usługi remontowe

Krótki opis kotwy do betonu

Kotwy rozporowe to łączniki zaprojektowane do stosowania w murze bazowym, które zapewniają siłę trzymania poprzez rozszerzanie. Istnieją dwa rodzaje kotwic, wstępnie rozwinięte i nierozwinięte. Wstępnie rozwinięta kotwa rozprężna jest wkładana do wywierconego otworu, a następnie wywiera siłę, aby wytworzyć siłę trzymania. Rozłożona kotwa rozprężna wymaga ustawienia kotwy po jej zainstalowaniu w wywierconym otworze w murze. Każdy typ kotew rozporowych ma materiały podstawowe, w których działa optymalnie.

Zastosowanie kotwy rozporowej w materiałach budowlanych

kotwy rozporowe do betonuNiektóre kotwy rozprężne można stosować tylko w litym betonie, inne mogą być stosowane w litym betonie, cegle lub bloku. Wartości trzymania każdej kotwy rozprężnej są tak dobre, jak jakość i ilość materiału podstawowego, w którym jest umieszczona. Na przykład, jeśli materiał podstawowy jest piaszczysty i łatwo się rozpada, wówczas wartości trzymania będą bardzo niskie lub nie będą istnieć. Ponieważ kotwy rozporowe do betonu nie wymagają dodatkowego dokręcania i wymagają mniej czasu na instalację, koszt mocowania na miejscu jest zmniejszony. Wstępnie rozprężone kotwy są dostępne tylko w małych średnicach i nadają się tylko do lekkich zamocowań. Posiadają głowicę, która uniemożliwia usunięcie kotwicy i są uważane za odporne na manipulacje. Gdy kotwica jest wpychana do otworu, wstępnie rozwinięta część kotwy nieustannie wypycha się na ściany otworu, próbując odzyskać swój pierwotny kształt. Ta ciągła siła zapewnia wartości trzymania dla tego typu kotwicy. Kotwa klinowa jest produkowana w 9 różnych średnicach i na wielu długościach, aby spełnić większość wymagań dotyczących mocowania betonu. Są one dostępne w ocynkowanej stali węglowej, ocynkowanej ogniowo stali węglowej, stali nierdzewnej 303/304 i stali nierdzewnej 316. Kotwy tulejowe są to najbardziej uniwersalne kotwy murarskie, ponieważ można je stosować w większości podstawowych materiałów murowych, takich jak beton, cegła lub blok. Kotwa tulejowa jest produkowana w 6 różnych średnicach i różnych długościach, aby spełnić większość wymagań aplikacji.

Chociaż dostępne są różne rodzaje głowic, nie wszystkie są dostępne we wszystkich średnicach. Rodzaj główki to żołądź, nakrętka sześciokątna, główka płaska i okrągła. Wiele rozmiarów jest zarówno w ocynkowanej stali węglowej, jak i stali nierdzewnej. Średnica otworu wymagana w materiale murowanym jest równa średnicy kotwy, a kotwę można wprowadzić przez otwór w uchwycie, gdy uchwyt jest na swoim miejscu. Maszynowa śruba kotwiąca powinna być stosowana w cegle, bloku lub betonie, z gwintowaną śrubą.