Metki znacznikiem odzieży

Najwyższej jakości usługi remontowe

Metki znacznikiem odzieży

Kupując odzież, staramy się zazwyczaj by była ona dobrej jakości. Co nam mówi o jakości odzieży? Oczywistą dla nas wszystkich sprawą jest, że oprócz materiału z jakiego jest wykonana dana część naszej garderoby, o jakości mówią nam dzisiaj metki, na które znaczna ilość osób zwraca uwagę. To właśnie metka w dzisiejszym świecie, mówi nam o dobrym pochodzeniu ubrań.

Rodzaje metek odzieżowych

metki sublimacyjneMetki  doszywane do odzieży, to ważny element przy produkcji oraz znakowaniu ubrań, ponieważ nadają większego prestiżu, przez co towary uzyskują wymiar wyższej jakości. Inaczej zwane wszywki stosuje się na odzieży każdego rodzaju. Metki stosuje się wewnątrz odzieży jak i na wierzchu. Wspomniane metki możemy podzielić na metki transferowe, żakardowe metki do ubrań, metki sublimacyjne na ubrania oraz metki flexowe. Wspomniane metki transferowe, to produkty bezpośrednio nadrukowywane na odzież przy pomocy różnych metod znakowania np. sitodruku, sitodruku pośredniego, termotransferu. Tego typu metki są trwałe i doskonale oddają szczegóły projektu, a co ważne nie wpływają na komfort noszenia ubrań. Metki na ubrania żakarodwe idealnie odwzorowują drobne elementy, dzięki czemu nadają się do umieszczenia logotypu bądź nazwy firmy. Firmy, które zajmują się wyrobem takich metek stosują różne systemy konfekcjonowania, dzięki którym można uzyskać różne typy takich metek do ubrań i ich wykończeń. Zazwyczaj są wszywane w kark odzieży oraz na wierzch w miejscu szwów, przez co mogą również stanowić element dekoracyjny. Jeżeli chodzi o metki sublimacyjne, to uzyskują one niezwykłą trwałość dzięki procesowi chemicznemu, który trwale wnika w struktury taśmy poliestrowej, z której są wykonane. Nadają się do logotypów i gradientów. Nadruk na takich metkach jest niewyczuwalny, dzięki czemu są one bardzo delikatne w dotyku. Z kolei metki flexowe, są nadrukowywane bezpośrednio na odzież przy pomocy wysokiej temperatury.Te metki do ubrań są gładkie w dotyku i nie wpływają na komfort noszenia ubrań. Niewątpliwym atutem metek flexowych jest ich zastosowanie dla bardzo małych nakładów. Minusem ich jest to, że niestety nie nadają się  do wielokolorowych projektów lub małych elementów takich, jak drobne, cienkie litery.

Jak widzimy jest wiele rodzajów metek odzieżowych, które są doskonałą ozdobą garderoby i nośnikiem informacji o odzieży. W zasadzie nikt z nas nie zastanawia się zanadto nad tym, w jaki sposób się je produkuje i co można na nich umieszczać. Po prostu dla ludzi metka, to znak że ubrania są markowe i dobrej jakości.