Nowoczesne anteny do radia cb

Najwyższej jakości usługi remontowe

Nowoczesne anteny do radia cb

Radia cb były nowym dodatkiem do naszego wyposażenia, jednak po kilku próbnych akcjach z ich użyciem okazało się iż są one o wiele wygodniejsze i łatwiejsze do użycia niż standardowe krótkofalówki, których używaliśmy do tej pory. Jednak nie były one wolne od mankamentów, spośród których największym był problem z ich funkcjonowaniem w terenie mocno zabudowanym. W centrum miasta, korzystanie z cb radia było często wręcz niemożliwe.

Anteny cb ze wzmacniaczem

antena cb lemmProblemy z zasięgiem nie były jednak spowodowane słabą jakością urządzeń, bo nasze radia były jednymi z najlepszych modeli dostępnych w sprzedaży. Od kolegów którzy używali takowych urządzeń w innych zawodach, głównie taksówkarzy, dowiedzieliśmy się iż był to bardzo częsty problem, spotykany w nawet najlepszych urządzeniach od najbardziej renomowanych producentów. Jednym z najszybszych i najlepszych rozwiązań było zastosowanie anteny do radia cb, która znacznie poprawiała jakość sygnału, zarówno wysyłanego jak i odbieranego. Nawet najprostsze modele bardzo pomagały w komunikacji, jednak na nasze potrzeby o wiele lepsze były nowocześniejsze anteny, z integralnymi wzmacniaczami i filtrami sygnału. Takie anteny bywały jednak dość drogie i nie współpracowały za dobrze z urządzeniami od innych producentów. Po ponownym zasięgnięciu rady od kolegów, dowiedzieliśmy się że urządzeniem które spełniało wszystkie nasze wymagania, a jednocześnie pozostawało w dość przystępnym progu cenowym była antena cb Lemm. Był to model ze średniego przedziału cenowego, jednak był on bardzo polecany przez wszystkich użytkowników cb radia, gdyż przede wszystkim mógł on być używany z każdym modelem radia, wyposażonym w standardowe gniazdko do anteny, niezależnie od producenta. Anteny te posiadały wbudowany wzmacniacz, dzięki któremu zasięg radia na otwartych przestrzeniach był niemal dwukrotnie większy, a ich czułość pozwalała na odbieranie sygnałów nawet z bardzo słabych urządzeń.

Jednak na terenie zabudowanym, ten sam wzmacniacz pozwalał na bezproblemową komunikację nawet w warunkach bardzo niesprzyjających, takich jak obecność wysokich budynków blokujących fale radiowe. Filtr sygnału, natomiast, umożliwiał oczyszczenie odbieranych fal radiowych z zakłóceń, umożliwiając dokładną rozmowę, niezależnie od położenia. Anteny te były bardzo wygodne w montażu, gdyż mogły być wygodnie zainstalowane na dachu samochodu bez żadnych narzędzi, za pomocą dołączonego do podstawy magnesu, aczkolwiek równie dobrze działały po montażu na zderzaku, lub uchwycie bagażnika.