Nowoczesne ławki parkowe z betonu

Najwyższej jakości usługi remontowe

Nowoczesne ławki parkowe z betonu

Żyjemy w coraz większym pośpiechu i stresie. Naturalną rzeczą staje się chęć ucieczki do enklaw spokoju jakimi są parki, skwery. Dzięki dotacjom unijnym w szczególności powstają nowe parki, a stare odzyskują blask. Pojawiają się w ich przestrzeni strefy wydzielone na płace zabaw oraz dla miłośników rolek, hulajnóg i przeróżnej maści innych pojazdów. Czy starsi, czy młodsi każdy szuka miejsca by w końcu wygodnie usiąść i rozkoszować się możliwością odpoczynku. Niezbędna staje się ławeczka. Ławki, które zaczynają dominować w strefach wypoczynku i nie tylko to ławki wykonane w całości lub częściowo z betonu.

Bogate wzornictwo ławek betonowych i wygoda siedzenia

ławki betonowe parkoweMożliwości jakie otwiera wykorzystanie betonu są ogromne. Z przytupem podbija wnętrza wszelakich lokali użytkowych i domostw. Staje się pożądanym materiałem do wyrobu paneli ściennych, podłóg, donic, zlewów, blatów i innych przedmiotów. Dzięki swojej plastyczności jest wdzięcznym materiałem do tworzenia elementów małej architektury parkowej. Ławki betonowe parkowe są produkowane w najrozmaitszych kształtach od kanciastych po owalne. Dzięki możliwości zastosowania zbrojenia można tworzyć wytrzymałe łuki i ciekawe formy. Beton używany do ich produkcji jest mocny sam w sobie dzięki nowym domieszkom wzmacniającym. Ławki betonowe oprócz naturalnego koloru mogą uzyskiwać pożądaną barwę i fakturę. Do mieszanek dodaje się naturalne kruszywa, które zmieniają zarówno kolor jak i fakturę betonu. Można je upodobnić do bardzo drogich ławek kamiennych. Ciekawy efekt uzyskuje się też metodą płukania betonu i niektórzy producenci architektury parkowej idą w tym kierunku. Beton świetnie łączy się z innymi materiałami takim jak żeliwo, stal malowana, chromowana i ocynkowana. Wspaniale współgra z drewnem a także z tworzywami sztucznymi. Ogromna zaleta ławek parkowych z betonu jest ich montaż. Nie trzeba ich osadzać w gruncie. Można je dowolnie ustawiać. Wykorzystanie bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych betonu powoduje, że ławki z niego wykonane są trwałe i mogą służyć przez lata. Są odporne na urazy mechaniczne, chemicznie i na zmiany temperatury. Beton jest materiałem ekologicznym pochłaniającym dwutlenek węgla i w kierunku proekologicznym zmierzają producenci betonu.

Sprawa wykorzystania betonu do produkcji ławek pojawiła się już wiele lat temu. Ówczesne ławki nie były jednak trwałe i odporne mechanicznie. W Polsce robiono je ze słabych mieszanek i w pośpiechu. Państwowym zakładom nie zależało na jakości produkcji lecz na ilości. Do dziś w starych trochę zapomnianych miejscach możemy spotkać kikuty takich ławek sterczące z ziemi. Teraz producenci muszą sprostać bardzo wysokim normom jakościowym i ogromnej konkurencji. Przy wykorzystaniu świetnych technologii jest to możliwe. Nie ma żadnych barier. Wystarczy tylko świetny pomysł na formę ławki. Wydaje się, że producencka bitwa o zagospodarowanie przestrzeni miejskich dopiero się zaczyna.