O czym należy pamiętać wybierając napęd?

Najwyższej jakości usługi remontowe

O czym należy pamiętać wybierając napęd?

Zawsze przy wyborze odpowiedniego napędu do bramy powinniśmy pamiętać o zostawieniu zapasu mocy. Oznacza to, że ciężar bramy powinien być znacznie mniejszy od maksymalnego, jaki jest w stanie obsłużyć instalowany napęd. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy brama będzie mogła funkcjonować nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Napęd do bramy wybierany jest również pod kątem tego, z jakiego materiału została wykonana sama brama.

Odpowiednie napędy do różnych bram

napędy do bram z PiasecznaBrama, która posiada elementy drewna będzie zmieniała swój ciężar pod wpływem wilgoci i dlatego musimy tam zainstalować odpowiednie napędy. Z drugiej strony brama stalowa jest cały czas bardzo ciężka i tam powinniśmy wybrać napęd, który posiada bardzo dużą moc. Istotnym czynnikiem jest również sama konstrukcja bramy, ponieważ musimy zwrócić uwagę na to, czy brama jest samonośna, czy podwieszana. Wiele osób decyduję się na to, aby zakupić napędy do bram z Piaseczna. Wybór modelu zależy głównie od tego, jakim budżetem finansowym dysponujemy, ale nigdy nie powinniśmy decydować się na najtańsze modele, ponieważ mogą one niezbyt dobrze funkcjonować przy naszej bramie. Zdecydowanie lepiej jest zaciągnąć krótką pożyczkę i zakupić wysokiej jakości sprzęt, aby dopasować napęd do odpowiedniego rodzaju bramy. Będziemy wtedy mogli zakupić napędy, które są trwałe i bardzo mało wadliwe. Zakupując wysokiej jakości sprzęt będziemy mogli liczyć na niezawodną obsługę bramy, a także użytkowanie przez wiele lat bez żadnych dużych awarii. Dodatkowo kiedy zdecydujemy się na to, aby fachowcy posiadający odpowiednie uprawnienia dokonali montażu, to będziemy mogli liczyć na dodatkową gwarancję. Wtedy wszystkie niewielkie usterki zostaną nam naprawione bezpłatnie bez dodatkowych opłat. Gdzie instaluje się napęd do bramy? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj mamy bramy, ponieważ w bramie przesuwnej, która będzie jeździła po szynach, montujemy napęd jak najbliżej słupka. Natomiast w sytuacji, kiedy mamy bramy samotne lub podwieszane to trzeba napęd zamontować tak, aby silnik napędu był w środku pomiędzy wózkami bramy.

Powinniśmy również szczególną uwagę zwrócić podczas instalacji siłownika na odpowiedniej wysokości i nigdy nie powinniśmy montować go na listwie zębatej do prowadnicy, ponieważ wtedy możemy tylko i wyłącznie uszkodzić prowadnice, a także dodatkowo wózek bramy. W ten sposób będziemy musieli ponosić dodatkowe koszty związane z naprawą i jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy to zdecydowanie lepiej wezwać fachowców do montażu.