Profesjonalna wycinka drzew

Najwyższej jakości usługi remontowe

Profesjonalna wycinka drzew

Przygotowanie terenu pod budowę skansenu nie było łatwe, i doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z ogromnego nakładu pracy, jaki był wymagany do wyczyszczenia całej powierzchni budowy. Jednak pomyłki w planie i bardzo duże zalesienie całego terenu, jaki kupiliśmy pod budowę przerosły nasze możliwości, gdyż okazało się że nie byliśmy w stanie własnymi siłami całego terenu oczyścić i przygotować pod rozpoczęcie budowy. Zatrudnienie zewnętrznych firm stało się więc koniecznością.

Sprawdzona firma leśna z Warszawy

wycinanie drzew w WarszawieZanim jakiekolwiek prace ziemne mogły zostać rozpoczęte, musieliśmy oczyścić bardzo dużą powierzchnię z drzew i roślinności. Była to praca znacznie przekraczająca możliwości naszego wspólnego nakładu pracy, i wymagała użycia nie tylko narzędzi, ale również i ciężkich maszyn, których nie mieliśmy na stanie. Rozważaliśmy oczywiście zakup takowych, aczkolwiek byłaby to inwestycja dość nietrafiona, i dość mocno naruszyłaby nasz budżet. Optymalnym rozwiązaniem było więc zatrudnienie firmy, która oferowała wycinanie drzew w Warszawie i okolicach. Była to lokalna i dość niewielka firma, aczkolwiek zbierała bardzo pozytywne opinie, głównie ze względu na szybkość i dokładność realizacji zamówienia. Spodziewaliśmy się dość wysokiej ceny za takowe usługi, zwłaszcza że teren który miał być wycięty i oczyszczony był rozległy, i całość prac mogła zająć dość dużo czasu, jednak wstępna wycena okazała się bardzo atrakcyjna, w porównaniu do kosztów usług konkurencji. Już od pierwszego dnia byliśmy bardzo zaskoczeni profesjonalizmem, z jakim wszelkie prace były wykonywane. Teren przeznaczony do wycinki był oczyszczany bardzo szybko, głównie z pomocą maszyn ciężkich, choć gdy nie było to możliwe, wycinka prowadzona była całkowicie ręcznie, a pracownicy zachowywali szczególną ostrożność podczas wszystkich prac, wykonywanych w okolicach prywatnych posesji.

Nie było również żadnego problemu z zachowaniem jak najlepszego stanu wycinanych drzew, które miały być później wykorzystane jako materiały do budowy budynków i palisady skansenu, jak również z ich transportem na wyznaczone miejsce. Wykonywane prace były bardzo dokładne, a grunt po zakończeniu wycinki mógł od razu być przeznaczony pod dalsze prace ziemne i przygotowania do budowy. Mimo naszych wcześniejszych obaw, całość wycinki została wykonana w zaskakującym tempie, niemal o połowę krótszym niż wstępnie zakładaliśmy w planie prac, a już w trakcie wycinki mogliśmy bez trudu zacząć prace ziemne na już oczyszczonym terenie.