Różne zastosowania gongów tybetańskich

Najwyższej jakości usługi remontowe

Różne zastosowania gongów tybetańskich

Czy zastanawialiście się czasami, co możemy zrobić, by poczuć w mieszkaniu klimat dalekich podróży, niezwykłych wrażeń i egzotycznej kultury? Daleki Wschód od zawsze fascynował Europejczyków i dzięki swojej tajemniczości i wyjątkowości przyciągał i wciąż przyciąga rzesze głodnych wrażeń podróżników. Co jednak, jeśli w danym momencie nie chcemy lub nie możemy wyjechać, pragniemy jednak poczuć dalekowschodni klimat blisko siebie?

Gong tybetański wyjątkowym instrumentem

gongi tybetańskieJeśli chcemy zbliżyć się nieco do Dalekiego Wschodu, warto przede wszystkim zainteresować się jego kulturą. Jej nieodłącznym elementem jest muzyka, wykonywana jednak na nieco innych instrumentach niż te znane nam w Europie. Należą do nich między innymi gongi tybetańskie, czyli specyficzne instrumenty w kształcie tarczy, na których gra się, uderzając umiejętnie drewnianą pałką. Dźwięk takiego gongu jest niezwykle bogaty, a w rękach wprawnego muzyka może brzmieć jak cała orkiestra, zadziwiając słuchaczy swoim tonem. Niektórzy przypisują gongom tybetańskim zdolności terapeutyczne i lecznicze. Niekiedy możemy usłyszeć o specjalnych sesjach, podczas których uczestnicy wsłuchują się w muzykę wykonywaną za pomocą gongów, uspokajając w ten sposób nerwy, wyciszając się i kojąc zmysły. Ten wyjątkowy instrument muzyczny może również służyć jako ozdoba naszego miepiszkania, przenosząc nas na Daleki Wschód bez konieczności opuszczania domu. Wystarczy tylko nabyć stosowny rekwizyt i udekorować nim salon lub sypialnię. Taki oryginalny wystrój z pewnością zachwyci nas i odwiedzających nas gości. Gongi tybetańskie możemy nabyć w sklepach stacjonarnych i przez internet. Warto przed zakupem przyjrzeć się dostępnym ofertom, tak by wybrać odpowiadający nam produkt. Jeśli zdecydujemy się na zakup gongu, może on posłużyć nam jako ozdoba naszego mieszkania, a kto wie, może w przyszłości zdecydujemy się nauczyć grać na tym wyjątkowym instrumencie albo wybierzemy się na terapeutyczny koncert? Gongi tybetańskie mogą zainspirować nas do wielu działań, które rozbudzą w nas zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu i poszerzą nasze horyzonty.

Obszar Azji Południowo-Wschodniej jest niezwykle bogaty kulturowo. Silne wpływy zaznacza tu nurt religijno-filozoficzny buddyzmu, z którego wywodzą się, początkowo przeznaczone do celów rytualnych, gongi tybetańskie. Dziś mogą one być dla nas pomysłem na udekorowanie mieszkania, nowym hobby lub też łącznikiem między Europą a tajemniczym Dalekim Wschodem, który wciąż pozostaje w dużej mierze nieodkryty.