Samochodowe zestawy głośnomówiące

Najwyższej jakości usługi remontowe

Samochodowe zestawy głośnomówiące

Komunikacja podczas odbywania trasy czasem była wymagana, gdyż nierzadko okazywało się iż klient chciał zmienić miejsce docelowe dostawy, lub kierownictwo przekazywało nowe wytyczne. Nie zawsze jednak korzystanie z telefonu było możliwe, zwłaszcza w trakcie jazdy w terenie w którym postój był niemożliwy. Używanie telefonu w trakcie jazdy było bowiem o tyle zabronione, co niebezpieczne, i mogło skończyć się zarówno mandatem, jak i poważnym wypadkiem.

Bezprzewodowy zestaw głośnomówiący do samochodu

zestaw głośnomówiący samochodowyKoledzy z bazy używali najróżniejszego rodzaju sprzętu, ułatwiającego komunikację telefoniczną w trasie. W użytku były więc zarówno słuchawki, jak i zestawy głośnomówiące, choć z czasem zaczęliśmy preferować te ostatnie. Bezprzewodowy zestaw głośnomówiący samochodowy, jaki najczęściej używaliśmy w trakcie jazdy, należał bowiem do tyle wygodnych w użyciu co bardzo jakościowych. Zestaw składał się z dwóch głośników, posiadających bardzo wysoką jakość dźwięku, oraz mikrofonu nausznego, połączonych za pomocą łącza wifi z nadajnikiem wpinanym do gniazdka słuchawkowego telefonu. Same głośniki mogły być umieszczone w dowolnym miejscu w kabinie tak, by zapewniać jak najwyższą czystość i głośność dźwięku, aczkolwiek domyślnie miały one być montowane na pulpicie za pomocą dołączanych uchwytów. Nie przeszkadzały one w normalnym operowaniu pojazdem, gdyż należały do bardzo niewielkich urządzeń, nie zabierających wiele miejsca i nie ograniczających widoczności. Mikrofon, natomiast, był bardzo podobny do bezprzewodowych słuchawek telefonicznych, i był równie wygodny, równie czuły co dokładny. Posiadał on wbudowany filtr dźwięku, dzięki czemu rozmówca nie słyszał dźwięków samochodu w tle w trakcie rozmowy, zwykle znacznie utrudniających rozmowę. Zestaw ten był bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, a do jego wykorzystania nie było wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie czy aplikacje sterujące, gdyż po podłączeniu do telefonu był od razu gotowy do użycia.

Posiadał jednak możliwości regulacji głośności dźwięku, modyfikowanej za pomocą pokręteł na głośnikach, jak również mógł być ustawiony tak, by automatycznie odbierać wszystkie przychodzące połączenia, pozwalając kierowcy na skupienie się na kierowaniu pojazdem. Zestawy te nie były wcale drogie, a można było spotkać je w większości dużych sklepów motoryzacyjnych, mających w ofercie również wyposażenie elektroniczne. Były więc jednym z pierwszych urządzeń w które zaopatrywali się nowi kierowcy w firmie, mając zdecydowanie dobre opinie od kolegów już takowe posiadających w samochodach.