Serwisowanie przyczep samochodowych

Najwyższej jakości usługi remontowe

Serwisowanie przyczep samochodowych

Wybierając się w długa podróż lub przewożąc większe gabaryty przedmiotów wykorzystujemy często do tego celu przyczepę samochodową. Małe lub duże w zależności od przeznaczenia przyczepy, zarówno kempingowe jak i transportowe montuje się za pomocą haka samochodowego do naszego auta i podłącza poprzez wtyczkę do instalacji elektrycznej samochodu. Taki gotowy zestaw jest już zdatny do wykonania postawionego przed nim zadania. Warto jednak przed wybraniem się w taką podróż sprawdzić stan techniczny tego doczepionego urządzenia, aby nie zaskoczyła nas na trasie awaria.

Wykonanie serwisu przyczepy samochodowej

serwis przyczepNajgorszym przypadkiem jaki może nas spotkać jest awaria przyczepy podczas podróży. Najczęściej występuje wtedy problem, gdyż nie mamy ze sobą dostępnych narzędzi, natomiast lawety nie zawsze chcę zabierać ze sobą przyczepy albo nie mają takiej możliwości. Najlepszym sposobem będzie prewencja polegająca na wykonaniu przeglądu i naprawy przyczepy jeszcze przed wyruszeniem w trasę. Jeśli chcemy zrobić serwis przyczep warto poszukać warsztatów, które zajmują się tylko i wyłącznie przyczepami, gdyż wykonają dla nas tą usługę w sposób szybki, profesjonalny i dużo tańszy niż w warsztatach ogólnych. W przyczepie może się zepsuć wiele rzeczy. Do najważniejszych z nich należą na pewno hamulce. Serwis sprawdzi stan klocków hamulcowych oraz bębnów i w razie konieczności wymieni dla nas te elementy na nowe. Jest to bardzo ważna sprawa, gdyż uszkodzone klocki hamulcowe i niedziałające hamulce mogą pociągnąć przyczepę poza jezdnię a wraz z nią także nasze auto. Drugim ważnym elementem jest oświetlenie, które również nie zawsze jest w pełni sprawne. Zarówno wymiana żarówek jak i naprawa zwarcia w instalacji należy do kompetencji serwisu. Oferta i możliwości warsztatów zajmujących się naprawą przyczep samochodowych jest oczywiście dużo szersza. Warsztaty potrafią zdiagnozować stan łożysk i je wymienić, posiadają odpowiedni sprzęt do wytoczenia wałów na osiach przyczepy, a także przeglądają uchwyty i mocowania, które trzymają całą konstrukcje w kupie. Zapewniają także diagnozę komputerową wszystkich elementów, a w razie potrzeby niektóre z nich mogą wystawić certyfikat i gwarancje na wykonaną przez nich usługę.

Dobrą oferta, z którą się również kiedyś spotkałem był mobilny serwis przyczepek samochodowych wykonywany na miejscu w którym wystąpiła awaria. Jest to bardzo przydatna usługa i warto mieć numer telefonu w samochodzie do warsztatu, który się takimi rzeczami zajmuje. Sam serwis ze względów bezpieczeństwa powinniśmy brać pod uwagę jeszcze przed wyruszeniem w podróż.