Szkło oraz jego mocowanie

Najwyższej jakości usługi remontowe

Szkło oraz jego mocowanie

 

Nietrudno jest zauważyć, jak ważną rolę we współczesnym budownictwie spełnia szkło. Mnogość elementów z niego wykonanych jest charakterystyczna cechą nowoczesnych budynków. Mówimy tu zarówno o obiektach komercyjnych, budynkach użyteczności publicznej, jak i prywatnych domach. Wszędzie da się zauważyć tendencję do wykorzystywania szkła w wielu miejscach, nie tylko w oknach.

Szkło w budownictwie oraz sposób jego mocowania

mocowanie do szkła ze stali nierdzewnejOkna zresztą też stają się coraz bardziej okazałe. Bardzo często przeszklenia sięgają od podłogi aż po sufit. Ma to wpływ nie tylko na doświetlenie budynku, ale często również pozwala maksymalnie wykorzystać energię słoneczną do jego nagrzania. Jest to jeden z elementów tak zwanego budownictwa pasywnego. W miastach, szczególnie w dzielnicach biznesowych, często można spotkać wieżowce mające całe szklane elewacje. Materiał ten staje się coraz bardziej odporny. Powstają coraz nowocześniejsze technologie jego produkcji, wzmacniania i obróbki. Pozwala to na coraz efektywniejsze i powszechniejsze jego wykorzystanie. Dzięki temu coraz doskonalej sprawdza się jako tworzywo różnych urządzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Spotyka się więc powszechnie szklane drzwi, schody, tarasy czy balustrady. Ściany czy nawet stropy wykonane z tego materiału wewnątrz budynków u nikogo nie wywołują już zaskoczenia. Za tym trendem podążają, dynamicznie się rozwijając, systemy mocowania szkła. Najbardziej efektywne jest mocowanie do szkła ze stali nierdzewnej. Jest to rozwiązanie zapewniające trwałość i solidność. Gwarantuje również bezpieczeństwo ludzi funkcjonujących w sąsiedztwie szklanych elementów. Stal nierdzewna nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki swym wyjątkowym właściwościom jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Nie podlega korozji. Wykazuje wysoką odporność na zniszczenia i jest niezwykle wytrzymała. Dodatkowo stanowi ładne wykończenie szklanych elementów. Wyjątkowo korzystnie prezentuje się w zestawieniu z tym materiałem, będąc jego gustownym dopełnieniem.

Szkło w zestawieniu ze stalą nierdzewną tworzy bardzo zgrany duet. Stal doskonale zabezpiecza szybę przed wypadnięciem zapewniając jej mocne i stabilne oparcie. Dzięki temu użytkowanie schodów czy balustrad jest całkowicie bezpieczne. Z drugiej strony te dwa materiały tworzą zgraną kompozycję estetyczną. Ich wygląd jest nowoczesny, prosty, a zarazem estetyczny i elegancki. Doskonale sprawdzą się w budynkach urządzonych w stylu skandynawskim.