Turbosprężarki po regeneracji

Najwyższej jakości usługi remontowe

Turbosprężarki po regeneracji

Używając często swojego samochodu poddajemy go dość silnej eksploatacji, więc nic dziwnego w tym, że po jakimś czasie musimy wymienić poszczególne elementy składowe samochodu na nowe lub zużyte poddać regeneracji. Jednym z elementów samochodu, które dość często ulegają awarii są turbiny. W przypadku, gdy nasza turbina ulegnie awarii mamy dwie możliwości. Możemy wymienić turbinę na nową, co jest mało opłacalne, albo poddać regeneracji uszkodzoną, co jest dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest tańsze, a przynosi ten sam skutek.

Proces regeneracji turbosprężarki

regeneracja turbosprężarekPrzeprowadzenie profesjonalnej regeneracji nie jest proste. Profesjonalna regeneracja turbosprężarek wymaga od nas specjalistycznego sprzętu, a także dużego doświadczenia. Dlatego lepiej zlecić taką naprawę profesjonalistom. Jednak dobrze jest wiedzieć na czym taka regeneracja polega przed oddaniem swojej turbiny do warsztatu. Po pierwsze musimy taką turbosprężarkę zdemontować z samochodu i ją rozłożyć. Następnie możemy przystąpić do czyszczenia wszystkich elementów. Musimy wszystkie elementy dokładnie wyczyścić, dzięki temu będziemy mogli dokładniej określić stan faktyczny podzespołów turbiny. Ważne jest to, aby podczas czyszczenia niczego nie uszkodzić. Do czyszczenia możemy użyć pralki ultradźwiękowej, która wyczyści wszystkie zabrudzenia, ale niczego nie uszkodzi. Kolejnym krokiem jest wymiana uszkodzonych elementów na nowe. Im lepszej jakości części użyjemy, tym dłuższą żywotność turbosprężarki uzyskamy. Najlepiej jest użyć podzespołów wyprodukowanych z mieszaniny metali z dużą zawartością niklu, ponieważ są to najwytrzymalsze części. Nikiel sprawia, że turbina może pracować w wyższych temperaturach, bez obaw o to, że się przegrzeje. Po wymianie wszystkiego, co było uszkodzone, możemy przystąpić do składania. Powinniśmy użyć nowych uszczelniaczy. Przez to koszty nie wzrosną diametralnie, ale żywotność znacznie wzrośnie. Tak zregenerowana turbosprężarka jest równie dobra, jak w momencie, gdy zjechała z lini produkcyjnej.

Znalezienie odpowiedniego warsztatu, który przeprowadzi taką regenerację nie jest trudne. Może nam w tym pomóc internet. Czas takiej regeneracji to od dwóch do czterech dni roboczych. Za regenerację zapłacimy od siedmiuset do dziewięciuset złotych. Jest to kwota znacznie niższa, niż zakup nowej turbosprężarki. Koszt jest uzależniony od dwóch rzeczy, po pierwsze od tego jak bardzo jest zniszczona dana turbosprężarka, a także od tego jakiej jakości części zamiennych zamierzamy użyć.