Wisła i Beskid Śląski dla rowerzystów

Najwyższej jakości usługi remontowe

Wisła i Beskid Śląski dla rowerzystów

Beskid Śląski i Żywiecki to niezwykle atrakcyjne miejsca dla każdego rowerzysty, który pragnie potrenować i jeździć dla zabawy zarówno na rowerze szosowym, jak i górskim czy zjazdowym. Tereny Beskidu Śląskiego, w którym leży Wisła, a także nieodległego Beskidu Żywieckiego, to niezwykle malownicze miejsca, które są odwiedzane przez turystów pragnących aktywnie spędzać czas. Dlatego Wisła to miejsce, w którym odbywają się amatorskie wyścigi i maratony rowerowe, jak również oficjalne wyścigi kolarskie.

Miasto Wisła dla kolarzy szosowych i górskich 

hotel wisłaW okolicy Wisły znajdują się niezwykle atrakcyjne podjazdy, które mogą być wykorzystywane przez wielu turystów jako trening, a także niezwykła odmiana (szczególnie dla mieszkańców terenów bardziej nizinnych). Dzięki temu, że cały powiat cieszyński leży w pobliżu aglomeracji śląskiej, a także terenów województwa małopolskiego, wielu turystów przyjeżdża tutaj właśnie z tych regionów naszego kraju. Jednak atrakcyjność Wisły wynika także z niezwykle dobrze rozbudowanej bazie noclegowej. W mieście znajduje się niezliczona ilość kwater agroturystycznych, a także hoteli. Zamawiając hotel Wisła oferuje niezwykle wysokie standardy zakwaterowania. Rowerzyści przybywający do Wisły mogą cieszyć się przede wszystkim asfaltowymi podjazdami na Przełęcz Salmopolską, a także inne podjazdy w okolicach Istebnej, Jaworzynki czy Koniakowa. Kolarze górscy docenią na pewno bardzo dobrej klasy szlaki, które mogą prowadzić na szczyty gór (z których najbardziej znany to podjazd na Równicę). Beskid Śląski wydaje się idealnym miejscem dla kolarzy średnio-zaawansowanych i takich, którzy są w stanie podjeżdżać pod niezbyt strome podjazdy bez łapania zadyszki. Beskidy to niezbyt wysokie góry, jednak podjeżdżanie pod nie asfaltem czy drogą szutrową sprawia niemałą ilość frajdy. Wisła oferuje także wiele tras dla mniej doświadczonych kolarzy, którzy mogą pojeździć po ścieżkach rowerowych w samym mieście lub też sąsiednim Ustroniu. Są to ścieżki rowerowe, które mogą być pokonywane także w towarzystwie dzieci.

Beskidy to niezwykle ciekawe miejsce dla kolarzy, którzy preferują niezbyt strome nachylenia, a także kontakt z polskimi górami na rowerze. Przyjeżdżając do Wisły, możemy napotkać wielu rowerzystów, którzy przemierzają główne, boczne czy całkiem mało uczęszczane drogi. Będąc tutaj, możemy także odwiedzić naszych południowych sąsiadów, czyli Czechów i Słowaków. Jest to możliwe dzięki bliskości przejścia granicznego w Jasnowicach, a także nieodległej granicy ze Słowacją w Zwardoniu.