Wytrzymały sejf na dokumenty

Najwyższej jakości usługi remontowe

Wytrzymały sejf na dokumenty

Posiadając bardzo pojemne archiwum, nigdy nie mieliśmy problemu z magazynowaniem i archiwizowaniem jakiejkolwiek dokumentacji, i od wielu lat cieszyliśmy się doskonałym porządkiem i możliwością szybkiego znalezienia jakiegokolwiek dokumentu, który był w danej chwili potrzebny. Jednak nie wszystkie dokumenty mogliśmy w ten sposób przechowywać, bo wiele z nich zawierało bardzo poufne dane i informacje, które były niedostępne dla osób nieupoważnionych, więc tak niejawne akta musieliśmy trzymać w wydzielonym do tego sejfie.

Ogniotrwały sejf na dokumenty poufne

sejf ognioodpornyWybór sejfu nie był sprawą łatwą, bo podczas gdy większość ogólnodostępnych modeli posiadała bardzo dobre zabezpieczenia i uniemożliwiała otrzymanie dostępu do zawartości osobom nieupoważnionym, to jednak nie posiadała wystarczająco dobrych parametrów, by można w nich było przechowywać dokumenty. Przede wszystkim, wybranym przez nas modelem był sejf ognioodporny z dodatkowym uszczelnieniem, chroniącym zawartość. Jako że sejf używany był do przechowywania dokumentacji, musiał posiadać zwiększoną odporność na ogień i wysokie temperatury, więc model przez nas używany był całkowicie ogniotrwały, wykonany z niepalnego stopu metali, który był również bardzo wytrzymały i znosił nawet bezpośrednie wystawienie na działanie palników acetylenowych i podobnych narzędzi, które mogły zostać użyte do próby dostania się do zawartości. Otwarty ogień również nie był zagrożeniem dla przechowywanej dokumentacji, gdyż oprócz niepalnego metalu, sejf był również wyposażony w dodatkowe uszczelnienie, które zapobiegało możliwości przedostania się otwartych płomieni do wnętrza. Uszczelnienie chroniło również zawartość przed efektami zawilgocenia czy zakurzenia, gdyż dokumenty przechowywane były nierzadko niemożliwe do zduplikowania, a często również utajnione, przez co musiały być dodatkowo chronione przez określony ustawowo czas.

Pod względem zabezpieczeń, taki sejf nie różnił się od pozostałych modeli dostępnych na rynku, choć główny mechanizm otwierający mógł zostać wymieniony wedle upodobań użytkownika. Na nasze potrzeby najwygodniejszym wydał się nam zamek szyfrowy, gdyż był łatwy w obsłudze, a jednocześnie bardzo trudny do pokonania, a wszelkie próby otwarcia go bez wprowadzenia właściwej kombinacji cyfr i liter całkowicie blokowały możliwość otwarcia zamka, i wzbudzały alarm, połączony z systemem zabezpieczeń budynku. Sejf tego rodzaju nie był o wiele droższy niż bardziej konwencjonalne modele, więc nie był zbyt dużym obciążeniem budżetu.