Zastosowanie masażu kokosowego w kosmetyce

Najwyższej jakości usługi remontowe

Zastosowanie masażu kokosowego w kosmetyce

W kosmetyce oraz lecznictwie masaż odgrywa ogromną rolę. W związku z oczekiwaniami ludzi, coraz częściej zdarzają się nietuzinkowe formy masaży, które poprawiają wygląd oraz stan zdrowia. Stosuje się masaże specjalistyczne typu bankami chińskimi, miodem, a także olejkiem kokosowym. To właśnie o tym ostatnim warto jest dziś wspomnieć, ponieważ ten specjalistyczny masaż ma ogromny wpływ na jakość skóry a także zniwelowanie napięcia mięśniowego.

Dlaczego warto zapisać się na masaż kokosowy?

masaż kokosowy KrakówIstnieje wiele powodów, dla których warto przynajmniej raz na rok uczestniczyć w szeregu zabiegów związanych z masażem kokosowym. Oprócz doznań zapachowych mamy tu do czynienia z bodźcami dotyku niwelującymi stres, ale nie tylko. Stosując masaż kokosowy Kraków przede wszystkim dbamy o wygląd naszej skóry. Nie od dziś wiadomo, że ekstrakt z kokosa ma w sobie substancje, które wspomagają procesy regeneracyjne i oczyszczające. Skutkiem tego jest opóźnienie starzenia się skóry. Jest więc to masaż, który będzie przydatny dla kobiet w średnim wieku, ale i również wskazany jest dla osób młodszych Zdrowotnym skutkiem jest wspomaganie wchłaniania takich mikroelementów, jak wapń i magnez, dzięki którym nasze mięśnie i kości są zdrowsze i mocniejsze. Jest to również walka z odpornością organizmu, ponieważ wydzielane są substancje zabijające wszelkie drobnoustroje w organizmie. Jeśli chodzi o sam wygląd skóry, to masaż kokosowy zdecydowanie wygładza naskórek jednocześnie go nawilżając oraz sprawiając, że jest on bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych. Odżywiona skóra wygląda lśniąco i promieniście, co przekłada się na polepszony wygląd zewnętrzny ciała. Dwugodzinny masaż kokosowy, to przede wszystkim pełen relaks oraz doznania zapachowe pozwalające zniwelować stres, napięcie fizyczne oraz emocjonalne. Niewątpliwie po takim zabiegu jesteśmy o wiele szczęśliwsi niż przed. Szczególnie przydatny jest dla kobiet, które chcą zadbać o skórę po ciąży. Ma on działanie antycellulitowe oraz przeciwrozstępowe. Skóra szybciej się regeneruje, jest bardziej elastyczna, co pozwala szybciej wrócić do poprawnego wyglądu. 

Masaż kokosowy zdecydowanie przeznaczony jest dla ludzi, którzy mają problemy z suchą skórą, ponieważ olejek kokosowy ją nawilża i sprawia, że jest bardziej odżywiona. To rozwiązanie dla tych, którzy mają również problem z jędrnością skóry, a więc osób po odchudzaniu lub tez po ciąży. Masaż kokosowy wskazany ponadto jest dla tych, którzy cierpią na wszelkiego rodzaju obrzęki, a także napięcia mięśniowe oraz dolegliwości bólowe.