Czy chłodnica może obniżać temperaturę?

Najwyższej jakości usługi remontowe

Czy chłodnica może obniżać temperaturę?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest wytrzymać w biurze podczas upalnej pogody. Rozwiązania takie jak wentylatory lub też klimatyzacja mogą się okazać mało skuteczne lub tez w przypadku klimatyzacji – zbyt kosztowne. Stąd też popularność metod schładzania powietrza w oparciu o instalację wentylacyjną.

Do czego służy chłodnica wodna?

chłodnica wodna do wentylacjiW czasie upałów bardzo trudno jest wytrzymać w pracy, szczególnie w takich miejscach jak magazyn, kuchenna restauracja czy też biuro. Można sobie próbować poradzić z tą sytuacją na kilka sposobów, ale nie każdy okaże się skuteczny – jak w przypadku wiatraków, a z drugiej strony bardziej skuteczna klimatyzacja pobiera znaczne ilości prądu w czasie pracy. Stąd tez coraz popularniejsze stają się rozwiązania alternatywne, oparte o wykorzystanie urządzeń takich jak chłodnica wodna do wentylacji. Głównym założeniem tej metody jest wykorzystywanie chłodnej wody do schładzania powietrza a następnie rozprowadzanie go za pomocą instalacji wentylacyjnej, która musi się znajdować w każdym mieszkaniu czy też w biurze. W tym celu należy zamontować specjalne, dedykowane chłodnice wodne, które musza być połączone z instancją wodociągową. Chłodnicę można zamontować albo w centralnym punkcie instalacji, jeżeli chcemy schłodzić cały zakład pracy, lub też przy kratce wentylacyjnej, jeśli chcemy obniżać temperaturę w jednym pomieszczeniu. Aby taki sposób schładzania pomieszczenia w zakładzie pracy był skuteczny trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze bardzo ważne jest, aby przy włączonej chłodnicy pamiętać o zamkniętych oknach. Bardzo ważne jest przysłanianie tych okien które znajdują się po nasłonecznionej stronie, na przykład za pomocą rolet czy żaluzji. Stosując się do tych metod, wykorzystując chłodnicę wodną do wentylacji, można obniżyć temperaturę w pracy nawet o dwa – trzy stopnie. Oczywiście należy pamiętać również o tym, aby dbać o drożność instalacji wentylacyjnej. Bardzo ważne jest również dobranie mocy chłodnicy do powierzchni firmy, magazynu, czy też biura. Tylko w takim wypadku będzie mogła ona skutecznie obniżać temperaturę w pomieszczeniu. Warto dodać również, że chłodnica wodna mimo wysokiej skuteczności, zużywa znaczne mniejsze ilości prądu niż klimatyzacja, mimo stosowania tych dwóch metod w podobnej wielkości pomieszczeniach.

Każdy z nas wie, jak trudno skupić się na pracy w bardzo mocno rozgrzanym biurze. Z drugiej jednak strony, korzystanie z klimatyzacji może nadwyrężyć finanse firmy a dodatkowo obniżać odporność osób wrażliwych. W takim wypadku warto korzystać z innych, bardziej ekonomicznych sposobów, opartych o chłodzenie powietrza za pomocą wody.