Ile kosztują audyty energetyczne?

Najwyższej jakości usługi remontowe

Ile kosztują audyty energetyczne?

Kilka lat temu kupiliśmy z żoną własne mieszkanie. Ostatnio coraz bardziej irytowały nas podwyżki prądu. Za prąd trzeba było płacić coraz więcej i więcej, chociaż korzystaliśmy z niego coraz mniej. Doszliśmy do wniosku, że to bardzo dobry moment na to, aby zainwestować w instalacje fotowoltaiczną, a co za tym idzie przestać płacić za prąd i jeszcze na tym zarabiać. Wcześniej był nam jednak potrzebny audyt energetyczny, na podstawie którego będzie można taką instalacje zaprojektować do naszego mieszkania.

Wykonaliśmy audyt energetyczny w dobrej cenie

audyt energetyczny - cena usługiZależało nam na tym, aby wykonać taki audyt energetyczny w jak najniższej cenie. Przede wszystkim nie chcieliśmy wykonywać go w miejscu, gdzie mieliśmy zamawiać panele fotowoltaiczne, ponieważ w takich firmach energetycznych, zawsze ceny audytów energetycznych są zawyżone. Postanowiłem najpierw zapoznać się z cenami audytów energetycznych w różnych firmach oferujących takie usługi. W tym celu, zdecydowałam się porównać ceny audytów energetycznych na internecie. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: audyt energetyczny – cena usługi, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko zauważyłem, że jest jedna firma w mojej najbliższej okolicy, gdzie wykonują audyty energetyczne w bardzo dobrej cenie. Cena audytu energetycznego zazwyczaj jest zależna od wielkości mieszkania. W przypadku lokali do 100 metrów kwadratowych, cena audytu rzadko kiedy przekraczała 200 złotych, w przypadku większych nieruchomości cena wahała się zazwyczaj od 300 do 500 złotych. Nie mniej ważne było to, czy chcemy poddać audytowi energetycznemu lokal mieszkalny czy gospodarczy. W przypadku audytu energetycznego nieruchomości gospodarczych cena audytu zazwyczaj wynosiła ponad 1000 złotych, ale wtedy nie była już zależna od wielkości nieruchomości. Zdecydowałem się skorzystać z oferty tej firmy energetycznej, która wykonywała takie audyty w bardzo dobrej cenie, jednej z najniższej na rynku. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór.

Przede wszystkim wykonałem audyt energetyczny w bardzo dobrej cenie. Było to tym bardziej zauważalne, że audyt został wykonany profesjonalnie i rzetelnie. Audyt energetyczny został bowiem wykonany nie tylko na podstawie rachunków za prąd z ostatnich dwóch lat, ale także na podstawie mocy umownej z elektrowni. Dzięki takiemu rzetelnemu audytowi energetycznemu, udało mi się bardzo szybko zainwestować w instalacje fotowoltaiczną i już wkrótce koszt tej inwestycji mi się zwrócił, ponieważ mogłem zacząć sprzedawać nadwyżki prądu.