Jak rozprowadzać granulki obornika kurzego?

Najwyższej jakości usługi remontowe

Jak rozprowadzać granulki obornika kurzego?

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż dbanie o silny i zdrowy ogród, a przy odrobinie ostrożnego zarządzania i odpowiednich nawozów można zmienić własny ogród na prawdziwy raj. Obornik drobiowy jest świetnym źródłem dla ogrodników domowych, szczególnie jeśli jesteś zainteresowany sadzeniem warzyw, a w formie granulatu jest bezpieczny i łatwy w użyciu. Przyjrzyjmy się bliżej, czym są granulki obornika kurzego, co robią i jak można ich używać na własny użytek.

Czym są granulki obornika z kur?

kurzy obornik granulowanyGranulki powstają, gdy nawóz drobiowy jest suszony i przetwarzany w małą, granulowaną lub sproszkowaną formę, dzięki czemu można go łatwo zintegrować z glebą. Jest bogaty w składniki odżywcze i doskonale nadaje się dla wielu roślin, a zwłaszcza warzyw. Różni się od świeżej ściółki z drobiu domowego, która jest często używana bez dodatkowego przetwarzania stosu kompostu. Kurzy obornik granulowany jest jednym z najpopularniejszych i szeroko dostępnych niechemicznych nawozów na rynku, co czyni go popularnym wyborem wśród ogrodników-amatorów. Jest bogaty w wiele ważnych składników odżywczych, z których najważniejszym jest azot, który wpływa na wzrost roślin. Ma także fosfor i potas. Fosfor umacnia korzenie, a potas działa na rozwój kwiatów oraz i pomaga dojrzewać owocom i warzywom. Chociaż świeży nawóz drobiowy jest bogaty w azot, może zawierać bakterie, które mogą być szkodliwe dla ludzi i jest nieprzyjemny w transporcie i obchodzeniu się z nim. Natomiast granulowany obornik drobiowy jest sterylizowany podczas produkcji, dzięki czemu jest znacznie łatwiejszy w użyciu dla ogrodników domowych. Granulki można stosować do nawożenia gleby od lutego do listopada co cztery do sześciu tygodni podczas sezonu wegetacyjnego w całym ogrodzie. należy je posypać równomiernie po całej ziemi, a następnie dobrze wymieszać z glebą. Po wysianiu nasion i wysadzeniu roślin należy glebę solidnie podlewać. Można użyć granulatu z obornika kurzego na siedem do dziesięciu dni przed siewem lub sadzeniem nowych nasion.

Ponieważ granulat jest tak bogaty w azot, obornik drobiowy jest doskonałym naturalnym nawozem dla roślin. Po zastosowaniu bezpośrednio na glebę, surowy obornik może marnie wpływać na rośliny zamiast je wzbogacać, dlatego przetworzone granulki są ogólnie lepsze dla amatorskiego ogrodnika domowego. Zawsze warto czytać etykietę opakowania, aby uzyskać instrukcje dotyczące aplikacji. Jako kompost obornik drobiowy może być równie przydatny. Pomaga przerobić kompostowaną materię w glebie.